Interessante ontmoeting met taaldocenten Hogeschool Gent

In het kader van de studiekeuzebegeleiding op onze school ontmoetten onze laatstejaars van 6 LAT tijdens het seminarie Moderne Talen onlangs enkele docenten van de Hogeschool Gent.

Liesbeth De Bleeker, vandaag als docente Frans verbonden aan het Departement Vertaalkunde van de Hogeschool Gent, is bovendien een oud-leerlinge van onze school. Zij had het uiteraard over haar studiekeuze en loopbaan.

Liesbeth was vergezeld van Els Snick, haar collega Duits, en van Piet Van Poucke, docent Russisch.

Mevr. Snick weidde uit over haar vertaling van het succesvolle Duitse boek van Katja Lange-Müller 'Böse Schafe' ('Kwaaie schapen'). Onze drie gasten hadden het vanzelfsprekend ook uitvoerig over de belangrijkheid van het vertalen in het huidige Europa en lichtten aan de hand van een powerpointpresentatie alle aspecten van de opleiding aan hun departement toe.

Op het einde van de uitermate interessante ontmoeting waren onze leerlingen onder de indruk van de boeiende wijze waarop onze drie gasten de opleiding hadden toegelicht.