Ambiorix : spannende tijdreis in Gallo-Romeins museum in Tongeren

In het kader van de lessen Geschiedenis en Latijn trokken de leerlingen van de vierdes naar Tongeren waar ze een bezoek brachten aan het volledig vernieuwde Gallo-Romeins museum.
Een gids leidde hen door de prestigieuze tentoonstelling rond Ambiorix, koning der Eburonen.

Onze leerlingen maakten kennis met de leefwereld van die Eburonen en genoten van de zoektocht naar de wortels van de Keltische cultuur. Topstukken uit gerenommeerde Europese musea zoals zwaarden, dolken, rijke goudschatten en bijzondere gezichtsmaskers, brachten de hoogdagen van de Kelten tot leven. Dit was meer dan wat sfeer opsnuiven van lang vervlogen tijden want beleving stond centraal. De kortfilm over de veldslag tussen de Romeinen en de Eburonen was voor velen het hoogtepunt.

's Namiddags stond er een zoektocht door Tongeren op het programma waarbij de leerlingen langs de belangrijkste monumenten en bezienswaardigheden van de oudste Belgische stad wandelden. Tijdens hun wandeling moesten ze vragen en raadsels oplossen waarbij ook de hulp van de plaatselijke bevolking moest worden ingeroepen.

Onze leerlingen in Tongeren : zij kwamen, zij zagen en vonden het leuk !